...

قوانین و مقررات

قوانین و مقررات

  • قوانینی که در دپارتمان آداک چاپ بر قرار است ، بر طبق اصول و قوانین حاکم بر نظام جمهوری اسلامی ایران می باشد .
  • مسئولیت کارهایی که اجرای آن نیاز به مجوز دارد به عهده سفارش دهنده است .
  • کاربری که از این سایت استفاده می کند می تواند همکار یا مصرف کننده نهایی خدمات باشد.
  • جهت استفاده ازخدمات ابتدا باید در سایت ثبت نام نمایید ، پس از تائید اطلاعات می توانید وارد سفارش آنلاین شوید و از خدمات برخوردار شوید .
  • سفارش خود را ثبت نمایید ، پیش فاکتور را دریافت نمایید ، بررسی کنید و در صورت تمایل پرداخت نمایید .
  • شارژهای که به واسطه جشنواره ها ، تخفیفات ، معرفی ها و… به حساب کاربران اضافه می گردد تحت هیچ عنوان قابل استرداد نمی باشد .

 

ما معتقدیم که اعتماد شما و تجربه ما ظرافتی ماندگار را ایجاد خواهد کرد.مدیریت چاپ آداک

 بدینوسیله نکاتی که لازم است در طراحی گرافیک کامپیوتری برای چاپ لحاظ شود، به حضور شما سفارش دهنده گرامی تقدیم می گردد. خواهشمند است با در نظر گرفتن این نکات در طرح، باعث بهبود کیفیت و جلوگیری از بروز خسارت، در سفارش چاپ افست خود گردید.

بدیهی است هر گونه خسارت ناشی از عدم رعایت دستورالعمل زیر فقط متوجه سفارش دهنده بوده و چاپ آداک در این زمینه مسئولیتی را نخواهد پذیرفت. همچنین به دلیل حجم بالای سفارشات در زمان دریافت سفارش این گونه فرض می شود که طراح فایل ارائه شده نکات زیر را در طرح خود در نظر گرفته و بنابراین هیچ گونه نظارت و تغییری در فایل ارسالی شما، انجام نخواهد شد.(هرچند کارشناسان ما فایل های شما را کنترل و در صورت مشاهده ایراد با شما تماس خواهند گرفت .)

کلیه سفارشات چاپی پس از تایید شدن به هیچ وجه امکان اصلاح . جایگزینی و کنسلی ندارد لذا خواهشمند است قبل از ثبت سفارش دقت لازم را مبذول نمایید.

سفارش دهنده گرامی به دلیل عدم ثبات قیمت مواد اولیه در هر لحظه احتمال افزایش قیمت فرمهای اشتراکی وجود دارد . لطفا جهت جلوگیری از هرگونه سوء تفاهم قیمت محصولات را قبل از ارسال سفارش روی سایت کنترل نمایید.) 
1 – چاپ طرح هايي که در آن از وجود مقدس زن استفاده يا سوء استفاده ابزاري و تبليغاتي شده باشد ممنوع است. (چاپ هر نوع طرح با استفاده از عکس زن (ايراني يا خارجي) خلاف مقررات مي باشد.)
2 – چاپ اقلام چاپي با متن تمام لاتين به نحوي که بيننده يا مصرف کننده را در هنگام استفاده، به سمت کالا يا خدمات خارجي منحرف نمايد، ممنوع مي باشد. (به عنوان مثال چاپ جعبه يا کاتالوگ براي يک نوع کالا به نحوي که به غلط به مخاطب، خارجي بودن يک کالاي توليد داخل القاء گردد.)
3 – چاپ سربرگ، فاکتور، برگ قرارداد، ضمانت نامه يا هرنوع اوراق تجارتي رسمي ديگر، منوط به احراز هويت قانوني صاحب سفارش خواهد بود و لذا طراح مي بايست پيش از اقدام به طراحي نسبت به اين موضوع اطمينان حاصل نمود.
4 – مسئوليت قانوني کنترل اعتبار مجوز چاپ آگهي يا هر نوع اوراق تبليغاتي جهت موسساتي همچون آموزشگاه ها، شرکت هاي خدماتي، شرکتهاي انبوه سازي، مراکز درماني و بهداشتي و … که نياز به اخذ مجوز چاپ آگهي از ارگان مربوطه دارند، برعهده شخص سفارش دهنده مي باشد.

نکات فني :
به مجموعه فايل هاي چاپي که به عـلت پايين آوردن هزينه ها به صـورت مشتـرک داخـل يک فرم چـاپي بسته شده و نسبـت به نوع رنـگ فايل ها تفکيک نمـي شوند فـرم عمومـي گـفته مـي شود.
لازم به ذکـر اسـت هـر فـرم عمومـي داراي ميانگـين رنگـي خاص مي باشد و رنـگ ها بر اسـاس رنـگ قـالب فرم چـاپي تنظيـم ميشود از اين رو کـليه کارهايي که در اين فرم چاپ ميشود، با 15% اختلاف رنـگ نسبت به مانيتور استاندارد مواجه خواهند شد.
به علت تغيير مـداوم مـواد اوليه ( کاغذ-مرکب- روکش ها…) و همچـنين تـفاوت ميانگين رنـگي در هر فـرم سفـارشات شما در فرم هاي عمـومي که حـتي با اخـتلاف يک فـرم چـاپ شده اند با هـم قابل مقايسه نخـواهد بود.(اختلاف فرم هاي عمومي از چـاپ تا چاپ 30% خواهد بود). 

1)براي طراحي فقط و فقط از مانيتور معمولي (CRT) استفاده نماييد. به هيچ وجه، کامپيوتر طراحي خود را به LCD يا LED متصل نکنيد. زيرا رنگ ها در LCD و LED بسيار روشن و غير طبيعي نمايش داده مي شود و با کار چاپي نهايي متفاوت خواهد شد.
2)چاپ يک سفارش در فرمهاي اشتراکي با نوبت چاپ هاي متفاوت باعث اختلاف رنگ در سفارشات تحويلي خواهد شد.
3)از قرار دادن هر نوع کادر در حاشيه طرح جداً خودداري نماييد. زيرا احتمال نامتقارن شدن کارت پس از برش وجود دارد.
4)براي جلوگيري از پشت زدن و کثيف شدن سطح کارت هاي دورو، طرح دو طرف آن را مشابه و با زمينه يکسان طراحي نماييد.
5)به علت مسايل فني توليد، پشت کارهاي دورو، در مقايسه با روي آن در شرايط متفاوتي چاپ مي شود. بنابراين اگر در طراحي رنگ هر دو طرف يکسان در نظر گرفته شود، باز هم پس از چاپ مقداري با هم متفاوت خواهد بود.( علي الخصوص در مورد رنگ هاي حساس.)
6)کارت هاي کتان و پي وي سي 300 و 500 ميکرون به علت نوع جنس و نداشتن روکش براي طرح هاي تمپلات(رنگ تخت و زمينه يکدست رنگي) مناسب نيستند و احتمال برفکي شدن زمينه و يا پشت زدگي بسيار زياد مي باشد.
7)کارهای تنپلات (رنگ پر) به علت امکان ایجاد لک،تغییر رنگ، پشت زدگی و حباب دار شدن روکش سلفون ضمانت چاپی ندارند. 
8)سفارشاتی که دارای خدمات قالبزنی می باشد و نیاز به لب پنجه (سفیدی) دارد را در هنگام طراحی لحاظ نمایید(مساحت سفارش + 1 سانت لب پنجه =مساحت کل سفارش). این مجموعه تعهدی در قبال اعمال لب پنجه (سفیدی) در فایل ارسالی شما ندارد
9)کليه سايز هاي ارايه شده در ليست قيمت و فرم ثبت سفارش سايز فايل دريافتي مي باشد. سايز سفارشات پس از برش نسبت به نوع خدمات سفارش مورد نظر تغيير خواهد کرد و ابعاد سفارش دریافتی از فایل ارسالی کوچکتر خواهد بود. 
10)تمامي سفارشات چاپي با 3% تا 7% باطله يا کسري تحويل داده مي شود. 
11)به طور کلي مجموعه مسئوليتي در قبال خوانده شدن QR-Code نخواهد داشت.اما در صورت استفاده از آن فقط از رنگ مشکي تک رنگ (k=100) استفاده نماييد. 
12)در کليه سفارشات 3 ميلي متر فاصله برش را در نظر داشته باشيد(فاصله مطالب از لب طرح)
13)زمان اعلام شده جهت آماده شدن سفارشات براساس روال عادی سفارشات و روزهای کاری می باشد و احتمال اختلاف زمان تا 2 روز وجود دارد.
14)کارهای لایه باز و RGB تضمین چاپی ندارد، در فایل های لایه باز امکان جابجایی لایه ها و در کارهای RGB امکان تغییر رنگ وجود دارد. 
15) در سفارشاتي که يووي موضعي و يا طلاکوب دارند امکان 2 ميلي متر جابجايي ميان چاپ و کليشه وجود دارد.
16)در سفارشاتي که يووي موضعي و يا طلاکوب دارندفايل کليشه بايستي از کناره هاي کار 7 ميلي متر فاصله داشته باشد. (امکان تهیه شابلون و کلیشه برای فونتها و خطوط ریز وجود ندارد.)
17)رنگهاي تمپلات (رنگهاي تخت) مانند مشکي . سرمه اي . قرمز . بنفش . قهوه اي و … ضمانت چاپي ندارد.(در سفارشات دورو که از رنگ های مشترک برای 2 طرف طرح استفاده می شود به دلیل چاپ در فرمهای اشتراکی احتمال تغییر رنگ بین 2 طرف سفارش وجود دارد.)

از شما سفارش دهنده گرامي خواهشمنديم در هنگام استفاده از خدمات مجموعه استودیو آداک، نکات فوق را رعايت فرماييد. در صورت رعايت نکردن اين نکات، مجموعه مسئوليتي در قبال خرابي کار نخواهد داشت ؛ {هرچند ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد برای چاپ شما مشکلی بوجود نیاید و کارشناسان ما در همه حال آماده پاسخگویی به شما می باشند .} مدیریت دپارتمان چاپ آداک